تیونینگ

مديران انجمن: airguns, zekrali, garshasb

Re: تیونینگ

پستتوسط chalenger » دوشنبه آبان ماه 9, 1395 1:06 am

ممنون اقای شقاقی .الان برای من این سوال ایجاد شد .انتظار ما از یک پکینگ خوب چی هست ؟
اختصاصا در این مورد دوستمون ایشون فقط به تعویض پکینگ بسنده کردند و با همین تعویض شاهد افزایش قدرت بودند .استدلال من این هست که اگر اشتباه است  دوستان تصحیح کنند.،
حالت اول( پکینگ سالم ) :در هنگام کمپرس در قسمت جلوی پیستون بالشتکی از هوا ایجاد میشود( در کسری از ثانیه )  که جلوی حرکت پیستون را خواهد گرفت.حال هر چقدر گازبندی بهتر انجام شود ( به توسط پکینگ ) و یا مثلا قطر کانال انتقال هوای خروجی سیلندر کمتر شود باید شاهد کاهش ضربه پیستون ، کارکرد نرمتر سلاح و در نهایت افزایش دقت باشیم . صحیح؟
حالت دوم ( پکینگ معیوب یا ضعیف ) : پکینگ به خوبی گازبندی نمیکند و در فرایند کمپرس مقداری از هوا از کناره های ان هدر میرود. در حقیقت بالشتکی که صحبت کردیم در این حالت ، مقاومت کمتری در برابر حرکت پیستون نشان خواهد داد . در نتیجه سرعت پیستون بالاتر ، ضربه شلیک بیشتر ، صدای بیشتر ، و دقت کمتری خواهیم داشت .
تا نظر دوستان چی باشه
لا فتی الا علی لاسیف الا ذولفقار

برای نویسنده این مطلب chalenger تشکر کننده ها: 4
hadid (سه شنبه آبان ماه 18, 1395 4:18 pm), garshasb (چهارشنبه آبان ماه 12, 1395 3:18 pm)
رتبه: 40%

نماد کاربر
chalenger
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: سه شنبه مهر ماه 18, 1390 12:00 am
تشکر کرده: 16 بار
تشکر شده: 46 بار
امتياز: 360

پستتوسط kingsteve » چهارشنبه آبان ماه 11, 1395 1:52 am

سلام دقیقا با حرف شما موافقم
یک تفنگ زیر بازشو چینی 4.5دارم که وقتی سر لوله رو میگیری و شلیک میکنی حدود پنج ثانیه طول میکشه تا هوا تخلیه و فنر ازاد بشه که دو نکته رو میرسونه
1 ابندی بودن سیلندر و فضای لوله در حد قابل قبول
2 ضعیف بودن فنر
با این سلاح من دقت بی نظیری رو تجربه کردم و هد شات کبوتر از پنجاه متری به دفعات باساچمه بیژن و شهاب بدون دوربین  داشتم چیزی که الان با پی سی پی بدست نیاوردم
اب بندی بودن پکینگ با واشر پیستون نرم حالت نمدی  هم باعث کم شدن صدا و دقت زیاد  میشه  ولی همون تفنگ بدون ساچمه شلیک بشه صدای زیادی داره  هرچی هوا زود پرت بره صدا هم بیشتره که باعث خراب شدن زودتر تفنگ و لگد زیاد و بعد دوربین خواهد شد

برای نویسنده این مطلب kingsteve تشکر کننده ها: 2
hadid (سه شنبه آبان ماه 18, 1395 4:19 pm), garshasb (چهارشنبه آبان ماه 12, 1395 3:18 pm)
رتبه: 20%

kingsteve
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: جمعه ارديبهشت ماه 10, 1395 4:58 pm
تشکر کرده: 64 بار
تشکر شده: 34 بار
امتياز: 350

پستتوسط garshasb » چهارشنبه آبان ماه 12, 1395 3:28 pm

chalenger نوشته است:ممنون اقای شقاقی .الان برای من این سوال ایجاد شد .انتظار ما از یک پکینگ خوب چی هست ؟
اختصاصا در این مورد دوستمون ایشون فقط به تعویض پکینگ بسنده کردند و با همین تعویض شاهد افزایش قدرت بودند .استدلال من این هست که اگر اشتباه است  دوستان تصحیح کنند.،
حالت اول( پکینگ سالم ) :در هنگام کمپرس در قسمت جلوی پیستون بالشتکی از هوا ایجاد میشود( در کسری از ثانیه )  که جلوی حرکت پیستون را خواهد گرفت.حال هر چقدر گازبندی بهتر انجام شود ( به توسط پکینگ ) و یا مثلا قطر کانال انتقال هوای خروجی سیلندر کمتر شود باید شاهد کاهش ضربه پیستون ، کارکرد نرمتر سلاح و در نهایت افزایش دقت باشیم . صحیح؟
حالت دوم ( پکینگ معیوب یا ضعیف ) : پکینگ به خوبی گازبندی نمیکند و در فرایند کمپرس مقداری از هوا از کناره های ان هدر میرود. در حقیقت بالشتکی که صحبت کردیم در این حالت ، مقاومت کمتری در برابر حرکت پیستون نشان خواهد داد . در نتیجه سرعت پیستون بالاتر ، ضربه شلیک بیشتر ، صدای بیشتر ، و دقت کمتری خواهیم داشت .
تا نظر دوستان چی باشه

هر دو مورد را بخوبی اشاره کردید.
ابهام کجاست دوست عزیز.
علاوه بر این مطالب چرب کردن واشر سر پیستون باعث کم شدن اصطحکاک میشود که باعث ضربه شدیدتری به انتهای کورس پیستون میشود. گذشته از این مطالب که به درستی عنوان کردید همیشه افزایش قدرت باعث افزایش صدا هم میشود.
ارادت
ژرفای درک در وجود شاگرد است، نه در حرف استاد
VJ svaran داستان استاد کمان ساز

برای نویسنده این مطلب garshasb تشکر کننده ها: 3
hadid (سه شنبه آبان ماه 18, 1395 4:20 pm), chalenger (چهارشنبه آبان ماه 12, 1395 6:36 pm)
رتبه: 30%

نماد کاربر
garshasb
مدیر فنی
مدیر فنی

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 13, 1394 1:21 pm
تشکر کرده: 1352 بار
تشکر شده: 1235 بار
امتياز: 12430

پستتوسط chalenger » چهارشنبه آبان ماه 12, 1395 6:48 pm

در مورد فنریهای پرقدرت مثل 125 و 135 و ... یکی از راهکارهای تیونینگ ، کم کردن از قطر خروجی محفظه کمپرس سیلندر هست.با تعبیه یک بوش نازک از جنس برنج با حتی فولاد در کانال خروجی هوا اینکار امکان پذیر میباشد .

برای نویسنده این مطلب chalenger تشکر کننده ها: 3
hadid (سه شنبه آبان ماه 18, 1395 4:21 pm), garshasb (چهارشنبه آبان ماه 12, 1395 11:30 pm)

نماد کاربر
chalenger
کاربر جدید
کاربر جدید

پستتوسط chalenger » شنبه آبان ماه 15, 1395 9:34 pm

برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

http://uupload.ir/files/35hs_rxhzrrqe4h242o3dxmei.jpg
http://uupload.ir/files/owdq_5kclwm8veys7xcz16jxv.jpg
ظاهرا پست قبلی ، عکسها مشکل داشتند که الان تصحیح شد

hadid (سه شنبه آبان ماه 18, 1395 4:21 pm), garshasb (يکشنبه آبان ماه 16, 1395 12:53 pm)

نماد کاربر
chalenger
کاربر جدید
کاربر جدید

پستتوسط chalenger » شنبه آبان ماه 15, 1395 9:45 pm

و البته تعویض هادی فنر ، گریسکاری پیستون ( البته نه با هر گریسی ) و دستگاه ماشه باعث بهبود عملکرد سلاح شما خواهد شد و اختصاصا در مورد محصولات هاتسان مجموعه این کارها باعث تغییرات چشمگیری خواهد شد.
http://uupload.ir/files/9bh7_0jzj971he2krnlo2s7se.jpg
http://uupload.ir/files/yam7_av0m8s6mygsekrm0ipa5.jpg
http://uupload.ir/files/5d44_dscn1328.jpg
مجموعه عکسها اگه اشتباه نکنم از another air gun blog  گرفته شده که قبل در سایر فرومها قرار داده بودم.
شخصا تا دو سال قبل علاقه ای به محصولات هاتسان نداشتم ولیکن به تشویق دوستان کم کم وارد گود شدم .رنجر 80 ، 155 ، 135 ، و در اخر هم 200 دامیناتور.تقریبا تمام این سلاحها را به روشهای ذکر شده بالا ارتقا دادم و تیراندازیهای لذت بخشی را تجربه کردم .مخصوصا با 155 و 200 دامیناتور

hadid (سه شنبه آبان ماه 18, 1395 4:22 pm), garshasb (يکشنبه آبان ماه 16, 1395 12:53 pm)

نماد کاربر
chalenger
کاربر جدید
کاربر جدید

پستتوسط garshasb » يکشنبه آبان ماه 16, 1395 1:04 pm

مرحبا افرین بسیار از کارتون لذت بردم. خصوصا از تعویض فنر لول.
در پست اول بجای عکسهایی که الان گذاشتید عکسهای اشتباهی فرستاده بودید که پاک شد.
در عکس اخر روی ماشه از گریس پایه مس استفاده کردید که بهتره با گریسی با پایه کربن یا سیلیکون یا هر پایه نرمتری جابجا کنید تا عملکرد بهتر بشود. این گریس روی فنر تاثیر خوبی دارد و به سرعت فنر را اصطلاحا پیر میکند. گریس پایه مس روی ماشه در طولانی مدت مثل دیگر گریسها کارایی ندارد.
مجدد در اخرین عکس فنری که مسول وزن ماشه هستش رو چند دور کوتاه کنید یا از فنر نرمتری  استفاده کنید که صفحه نگهدارنده اون پایین تر بایسته و روی ماشه فقط پیچی را که دورتر ازماشه قرار دارد که شما تعویض کردید را ببندید و ان یکی پیچ را تا اخر باز کنید که اصلا درگیری نداشته باشد . بعد از این کار بهترین ماشه را دراختیار دارید. یک ماشه تک مرحله ای که به نرمی عقب میاد و بی انکه فشار بیشتری بخواهد شلیک میکند.
از جک نیترو هم استفاده کنید واقعا تجربه بی نظیری هست.
در مورد دومیناتور 200 حق دارید واقعا با تیون جزو بهترینها است.  مدارکشم موجوده
عضويت  / ورود

بابت چند پست اخرتون بسیار سپاسگذارم حضور شما اینجا باعث افتخاره کل فروم هست.
ارادت
ژرفای درک در وجود شاگرد است، نه در حرف استاد
VJ svaran داستان استاد کمان ساز

برای نویسنده این مطلب garshasb تشکر کننده ها: 2
hadid (سه شنبه آبان ماه 18, 1395 4:24 pm)

نماد کاربر
garshasb
مدیر فنی
مدیر فنی

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 13, 1394 1:21 pm
تشکر کرده: 1352 بار
تشکر شده: 1235 بار
امتياز: 12430

پستتوسط chalenger » يکشنبه آبان ماه 23, 1395 8:33 pm

در مورد فنر ماشه ، حتما توصیه شما را انجام خواهم داد.در مورد گریسکاری ، من هم موافق با گریس پایه مس نیستم .حدااقل مدلی که من دیدم مناسب کار تیونینگ نبود.عکسهای  تفنگ من نیست .من شخصا از گریس  توتال استفاده میکنم ولی دقیقا اطلاعی از مشخصاتش ندارم.اگر مقدار مناسب استفاده کنیم به هیچ وجه دیزلینگ اتفاق نخواهد افتاد.جالب اینکه گریسی که در پک تیون ورتک دیانا 52 موجود بود ، شدیدا دیزلینگ ایجاد میکرد ...
محصولات pcp هاتسان که در کشور ما در
دست خیلی از علاقه مندان هست در حد متعدلی از قدرت و دقت قرار دارند .و البته برای مصارف اختصاصی جای ارتقا هم خواهند داشت .ولی به شخصه دوستدار فنریها هستم و در مورد فنریهای هاتسان ، قابلیت تیون خیلی بالایی وجود دارد و حتی به نظر من لازمه قبل از استفاده یک سری کارها برای بهبود عملکرد انجام شود مثل تعویض پکینگ و ...
تعویض قنداق برای شخصی سازی یا شاید هم زیباسازی  سلاح  در سایر کشورها بسیار پرطرفدار است.چند تا عکس از فرومهای روسی قرار میدم ،  به عنوان ایده و نمونه کار
http://s8.picofile.com/file/8274563276/9132060.jpg
http://s9.picofile.com/file/8274563326/9132988.jpg
http://s8.picofile.com/file/8274563376/11331562.jpg
http://s9.picofile.com/file/8274563426/11331564.jpg

hadid (دوشنبه آبان ماه 24, 1395 10:24 am), garshasb (دوشنبه آبان ماه 24, 1395 1:38 pm)

نماد کاربر
chalenger
کاربر جدید
کاربر جدید

پستتوسط ali2560 » يکشنبه آبان ماه 30, 1395 8:36 pm

سلام
دوستان بنده یه مدل سلاح هاتسان 1250 جدیدا خریدم ویه مشکل اساسی داره.اونم اینکه موقع شلیک ماشه خود به خود به محض شلیک قفل میشه و دوم اینکه ماشه انگار لگد داره وبه انگشت ضربه میزنه میخواستم ببینم مشکل از کجاست.ممنون میشم راهنمایی وکمک کنید

با تشکر

برای نویسنده این مطلب ali2560 تشکر کننده ها: 2
hadid (چهارشنبه آذر ماه 2, 1395 2:43 am), garshasb (دوشنبه آذر ماه 1, 1395 10:36 pm)

ali2560
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 23, 1395 12:36 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 50

پستتوسط chalenger » سه شنبه آذر ماه 2, 1395 1:50 pm

تفنگهای فنری هاتسان در انواع مگنوم مثل 135 و .. فنرهای بلند و بسیار قدرتمندی دارند .اینها در حالت فابریک حدود 44 cm طول دارند که بعد از مدتی استفاده به یک اندازه مطلوب که تقریبا حدود 37 cm  میشود ، خواهند رسید .در خلال این مدت ، که به نظر من بدترین روزهای عمر تفنگ میباشد تمامی اجزای سلاح باید ضربات شدید این فنر را تحمل کنند .مواردی دیدم که قنداق دوام نیاورده و شکسته ، خرابی اجزای ماشه ، شل شدن مکرر پیجها و ... مواردی است که به کرات دیدم .در این مدت به هیچ وجه نصب هیچ گونه دوربینی توصیه نمیشود حتی بهترین و با کیفیت ترین دوربینها ..خوشبختانه فنرهای هاتسان در تعداد شلیک پایینی به حد اصطلاحا رام شدن   میرسند و بعد از ان تا مدتها در یک طول ثابت باقی میمانند.ولی چاره چیست ؟ ایا باید بین 500 تا 1000 شلیک تحمل کرد تا فنر رام شود ؟ راه اسانتر و اصولی تر این مشکل این است که در بدو خرید سلاح ،  تفنگ باز شود و فنر به شکل جداگانه کمپرس شود. در بازار پیجهایی وجود دارند که اصطلاحا پیج متری یا میل رزوه نامیده میشوند .انواعی از انها دارای رزوه های  هستند معروف به رزوه کبریتی .این نوع رزوه قابلیت تحمل نیروی بالایی را دارد بدون اینکه  رد کند یا هرز شود .معمولا هر شاخه از اینها 1 متر طول دارند .کافی است یک عدد تهیه کنید و به همراه دو مهره مخصوصش ، فنر تفنگ را داحل پیج کرده و مهره ها سفت کنید .بسته به میزان بستن مهره ها بین 3 تا 5 روز زمان نیاز است تا فنر چند سانتی متری جمع شود که حد مطلوب ما برای بستن روی تفنگ است .الان فنر ما اماده نصب روی سلاح است بدون اینکه مجبور شویم دوره زمانی مخرب فنر را روی سلاح تحمل کنیم.خود من عموما از این روش برای دوستانی که از دقت پایین سلاحهایی مثل 125 ، 135 و .. شکایت دارند در کنار چند کار دیگر برای بالا بردن دقت سلاح استفاده میکنم و نتیجه فوق العاده رضایت بخش است.
در مورد مشکل مطرح شده توسط دوستمون کاربر ali2560 هم به نظر میرسد انجام دو کار باعث کم شدن شدت ضربات و افزایش دقت میشود " تعویض پکینگ یا نوع دست ساز و با کیفیت و از همه مهمتر چمع کردن فنر ، به طریقی که توضیح دادم.البته اینکه ضامن سلاح شما بعد از شلیک تغییر وضعیت میدهد نمیتواند به تنهایی مربوط به ریکویل سلاح  باشد.
یک نمونه از میل رزوه سایز 12 که مناسب استفاده برای فنرهای مگنوم هاتسان است.
http://s9.picofile.com/file/8275656892/ ... 131816.jpg
http://s8.picofile.com/file/8275656926/ ... 131832.jpg
عضويت  / ورود

hadid (چهارشنبه آذر ماه 2, 1395 2:46 am), garshasb (سه شنبه آذر ماه 30, 1395 7:03 am)

نماد کاربر
chalenger
کاربر جدید
کاربر جدید

قبليبعدي

بازگشت به بحث آزاد

چه کسي حاضر است ؟