راهنمایی در مورد شکار خرگوش

در این قسمت با استفاده از تجربیات هم دیگر نحوه شکار خرگوش را یاد خواهیم گرفت

مديران انجمن: airguns, zekrali

راهنمایی در مورد شکار خرگوش

پستتوسط ahmad1373 » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 8:08 pm

درود و دو صد درود بر تمامی اهالی ایرگانز!
آقا من در مورد شکار خرگوش اطلاعاتی میخوام!!
چطور میتونم واسه خرگوش کمین کنم؟
چه طعمه ای خوبه؟
و کلا از این مسائل دیگه!!!
دوستان لطفا راهنمایی کنن.
مخصوصا مسیح عزیز که تجربه این کار رو دارن!!!
خط سبز خمینی........

برای نویسنده این مطلب ahmad1373 تشکر کننده ها:
esmaeil1356 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am)
رتبه: 10%

نماد کاربر
ahmad1373
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 10, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 92 بار
امتياز: 100

پستتوسط sohrab30 » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 9:02 pm

البته بنده اندازه اقا مسیح تجربه ندارم اقا مسیح ریش سفید این کاره :lol:

ولی در کل بهترین موقع شکار خرگوش شب هست و با ماشین و یه پرژکتور میتونی تو شبا پیداشون کنی بعد از این که نور انداختی تو چشماش 3-5 ثانیه مهلت داری شلیک کنی و خرگوش نگون بخت را از هستی ساقت کنی  :lol:   :lol:  :lol:  :lol:

به همین اسونی میتونی دخل هر چی خرگوش تو منطقه بیاری ! :evil:  :evil:
اسلحه:DiaNa 52 , PCP Walther 1250 dominator
دوربین: LeApErS 6-24*50
ساچمه:Pro MagnUm , ts-22

برای نویسنده این مطلب sohrab30 تشکر کننده ها: 2
ahmad1373 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), esmaeil1356 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am)
رتبه: 20%

نماد کاربر
sohrab30

تاريخ عضويت: شنبه مهر ماه 30, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 71 بار
تشکر شده: 212 بار

پستتوسط 2316669 » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 9:09 pm

sohrab30 نوشته است:البته بنده اندازه اقا مسیح تجربه ندارم اقا مسیح ریش سفید این کاره :lol:

ولی در کل بهترین موقع شکار خرگوش شب هست و با ماشین و یه پرژکتور میتونی تو شبا پیداشون کنی بعد از این که نور انداختی تو چشماش 3-5 ثانیه مهلت داری شلیک کنی و خرگوش نگون بخت را از هستی ساقت کنی  :lol:   :lol:  :lol:  :lol:

به همین اسونی میتونی دخل هر چی خرگوش تو منطقه بیاری ! :evil:  :evil:

احمد جان همانطور که سهراب گل گفت تو شب راهتر هستش . بله ولی بایید سرعت عملت ودقت چشمت تو شب بالا

باشه درضمن به یک پرژکتور خوب و1 شخصی که تبهر تو این زمینه داره بری شکار چون نور پردازی تو شب خیلی مهم هست

شاید 80 درصد در شکار  شب نقش داره موفق باشی  :wink:

علی مدد.
titan.xs.

برای نویسنده این مطلب 2316669 تشکر کننده ها: 2
ahmad1373 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), esmaeil1356 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am)

2316669

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 17, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 345 بار
تشکر شده: 753 بار

تركوندن خرگوش

پستتوسط meraj-hunter » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 9:27 pm

اين پست بنده به درخواست افاي اسنايپر گل سانسور شد.شما هم كاري رو كه گفتم نكنيد.ميتو نيد با روشهاي دوستانه خركوشارو بياريد بيرون.مثلا به اونا هويج بدين يا باهاشون طرح دوستي بريزين و بعد به منزل دعوت كنيدويا ميتمنين تو اب هويج خواب اور بريزيد و چيز خورشون كنين. :D  :D
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط meraj-hunter در دوشنبه آذر ماه 8, 1389 11:32 pm .
gun:diana 54 airking
scope:bsa sweet 17  3-12*40
pellet:pro magnum

برای نویسنده این مطلب meraj-hunter تشکر کننده ها: 4
AT44pa-Long (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), ahmad1373 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), esmaeil1356 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), 2316669 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am)
رتبه: 40%

نماد کاربر
meraj-hunter
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 25, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 62 بار
امتياز: 0

Re: تركوندن خرگوش

پستتوسط 2316669 » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 9:37 pm

meraj-hunter نوشته است:با سلام به همگي .همين جور كه دوستان گفتند بهترين راه همان شكار در شب هستش.اما اگه بخواي توي روز اونهم با تفنگهاي ساچمه زني شكارشون كني در صورتي كه لانه خرگش ها رو بلد باشيد كافيه كه به اندازه 1 ليوان بنزين در هر سوراخ كه معمولا در حدود 6 تا سوراخه البته به استثنا 1 سوراخ كه بايد جلوش منتظر بموني بريزيدو  به طور همزمان روشن كنيد  و صبر كنيد تا سوراخها پر از دود بشه  اونموقع خودشون يكي يكي ميان بيرونو  ميتو :evil: نيد بتركونيدشون  :evil:  :evil:

سلام معراج عزیز اولا" تشکر میکنم که به قولت عمل کردی و فارسی تایپ کردی داداش.

ودر مرحله دوم  احمد جان شکار خر گوش یکی از زیباترین شکارها هستش البطه در روز وباسلاح ساچمه زنی بسیا مفرح هستش

من شکار خرگوش در روز رو بهترین ورزش و شکار میدونم ودقیقا" با معراج گل موافقم دود برای بیرون کشیدن شکار بسیار ماثر هستش

انشاءالله موفق باشی علی مدد.
titan.xs.

برای نویسنده این مطلب 2316669 تشکر کننده ها: 2

2316669

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 17, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 345 بار
تشکر شده: 753 بار

Re: تركوندن خرگوش

پستتوسط meraj-hunter » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 10:00 pm

2316669 نوشته است:
meraj-hunter نوشته است:با سلام به همگي .همين جور كه دوستان گفتند بهترين راه همان شكار در شب هستش.اما اگه بخواي توي روز اونهم با تفنگهاي ساچمه زني شكارشون كني در صورتي كه لانه خرگش ها رو بلد باشيد كافيه كه به اندازه 1 ليوان بنزين در هر سوراخ كه معمولا در حدود 6 تا سوراخه البته به استثنا 1 سوراخ كه بايد جلوش منتظر بموني بريزيدو  به طور همزمان روشن كنيد  و صبر كنيد تا سوراخها پر از دود بشه  اونموقع خودشون يكي يكي ميان بيرونو  ميتو :evil: نيد بتركونيدشون  :evil:  :evil:

سلام معراج عزیز اولا" تشکر میکنم که به قولت عمل کردی و فارسی تایپ کردی داداش.

ودر مرحله دوم  احمد جان شکار خر گوش یکی از زیباترین شکارها هستش البطه در روز وباسلاح ساچمه زنی بسیا مفرح هستش

من شکار خرگوش در روز رو بهترین ورزش و شکار میدونم ودقیقا" با معراج گل موافقم دود برای بیرون کشیدن شکار بسیار ماثر هستش

انشاءالله موفق باشی علی مدد.

خواهش ميكنم مسيح جان.ما سوسكتيم. :P  :)  :D
gun:diana 54 airking
scope:bsa sweet 17  3-12*40
pellet:pro magnum

برای نویسنده این مطلب meraj-hunter تشکر کننده ها: 2
esmaeil1356 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), 2316669 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am)

نماد کاربر
meraj-hunter
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 25, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 62 بار
امتياز: 0

پستتوسط ahmad1373 » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 10:42 pm

از همگی دوستان ممنون.
ولی منظور من کمین بود.
همین جمعه پیش پسر عموم با خفیف کالیبر 22 4 تا خرگوش زده بود به چه بزرگی!!!
میگفت کمین کردم.
هرچی پرسیدم چجوری نگفت نامرد!!!! :o
خط سبز خمینی........

برای نویسنده این مطلب ahmad1373 تشکر کننده ها:
esmaeil1356 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am)
رتبه: 10%

نماد کاربر
ahmad1373
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: پنج شنبه شهريور ماه 10, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 92 بار

پستتوسط sniper » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 11:21 pm

meraj-hunter جان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما مشکلی داری با حیوانات ؟؟؟؟؟؟

اینجا فروم شکنجه و کشتار و انتقام و اینها نیست .لطفا پست خود رو ویرایش کنید ..کاری که شما میکنید به یکجور انتقام و پدرکشتگی شباهت داره  .آتش زدن لونه حیوانات منفورترین شکل کشتار هست .اسم این کشتار هست نه شکار .خرگوشها معمولا در تمام فصول جفتگیری میکنند و بچه دارند.

این کارها آخر عاقبت نداره پسر خوب .

از دوستان خواهش میکنم دقت کنند از چه پستهایی تشکر میکنند .

اگر به تفنگ و تیراندازی علاقمند نیستید لااقل سعی کنید شکار رو یک تفریح ببینید و برای اینکه روزی در طبیعت سرگرم باشید تفنگ همراه ببرید ...حتی شکار در این شرایط هم در اکثریت دیدگاهها مورد قبول نیست ..چه برسد به شکارکشی و آتش زدن لونه و .....

دوستانی که واقعا در هرجای ایران این روشها رو دارند بنده شخصا به همراه تمام دوستان علاقمند مقدار گوشت مورد نیاز آنها رو فراهم کرده و در اختیارشان میگذاریم .چون این نوع شکار قطعا هنری در پی نداشته و فقط مساله گوشت است ..تامین گوشت مورد نیاز شخص بمراتب کم هزینه تر از عواقب این نوع شکارها و معرفی آنهاست .

باتشکر.مانی

نماد کاربر
sniper

پستتوسط sniper » دوشنبه آذر ماه 8, 1389 11:43 pm

در مورد خرگوش ....>

کمین برای خرگوش جواب میده ولی به شرطی که شما بدونید شبها اونها کجا تغذیه میکنند ..معمولا در حاشیه مزارع گندم و کنار جاده خاکی ها براحتی پیدا میشند ..( مناطق بیابانی).

خرگوش به هیچوجه سمت طعمه انسانی نمیاد ! مگر اینکه عادت کرده باشه و  اونهم شرایط خاصی داره ..لذا طعمه گذاری تقریبا بی فایدست .مگر اینکه شکه محل عبور و مرور و تغذیه اصلی اونها رو بدونی .

معمولا شب و تاریکی هوا خیلی بهتره که تو ماشین چرخ بزنید ..امنیت این روش خیلی بیشتر از اونه که تو بیابون کمین کنید نصف شبی !!!!

براحتی با گشتن و نورکشی داخل مزارع و لای بوته ها در اواسط شب میتونید اونها رو پیدا کنید با چشم قرمز .اکثر فرارهای کوتاه دارند و ایست میکنند ..تو هر ایست میتونید شلیک مقتضی رو انجام بدید .

البته بسته به محل خرگوشها فرزتر و کندتر هستند ...در مورد کبک ها همینطوره ..حیوانات هرمنطقه میتونن خیلی رام یا خیلی وحشی باشند .

نماد کاربر
sniper

پستتوسط AT44pa-Long » سه شنبه آذر ماه 9, 1389 11:15 am

sniper نوشته است:meraj-hunter جان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما مشکلی داری با حیوانات ؟؟؟؟؟؟

اینجا فروم شکنجه و کشتار و انتقام و اینها نیست .لطفا پست خود رو ویرایش کنید ..کاری که شما میکنید به یکجور انتقام و پدرکشتگی شباهت داره  .آتش زدن لونه حیوانات منفورترین شکل کشتار هست .اسم این کشتار هست نه شکار .خرگوشها معمولا در تمام فصول جفتگیری میکنند و بچه دارند.

این کارها آخر عاقبت نداره پسر خوب .

از دوستان خواهش میکنم دقت کنند از چه پستهایی تشکر میکنند .

اگر به تفنگ و تیراندازی علاقمند نیستید لااقل سعی کنید شکار رو یک تفریح ببینید و برای اینکه روزی در طبیعت سرگرم باشید تفنگ همراه ببرید ...حتی شکار در این شرایط هم در اکثریت دیدگاهها مورد قبول نیست ..چه برسد به شکارکشی و آتش زدن لونه و .....

دوستانی که واقعا در هرجای ایران این روشها رو دارند بنده شخصا به همراه تمام دوستان علاقمند مقدار گوشت مورد نیاز آنها رو فراهم کرده و در اختیارشان میگذاریم .چون این نوع شکار قطعا هنری در پی نداشته و فقط مساله گوشت است ..تامین گوشت مورد نیاز شخص بمراتب کم هزینه تر از عواقب این نوع شکارها و معرفی آنهاست .

باتشکر.مانی

ماني جان با فرمايشات شما كاملا موافقم

لازمه اينو بگم كه من به غير از شكار ماهي گيري هم ميكنم فكر كنم بالاي يه ميليون خرج لوازم ماهي گيري كردم و هر دفعه هم چيزي به جمع لوازم اضافه
ميشه (فكر ميكنيد چند كيلو ماهي با اين پول ميشه خريد)  اما فكر ميكنيد چند كيلو ماهي با اين لوازم صيد كردم ؟؟؟؟ جايي كه من براي ماهي گيري ميرم
جاييه كه ميشه با تور تعداد زيادي رو صيد كرد يا اينكه با ... همشون رو به سطح آب آورد ولي اين ميشه قتل عام و نسل كشي و بدتر از اون تجاوز به حقوق
ديگران يا همين لوازم شكار ! سه قبضه تفنگ بادي يه قبضه تفنگ ساچمه زني كلي لوازم شكار و مخلفات و دوربين و ...  روي هم ميشه ... تومن فكر ميكنيد
چقدر شكار كردم ؟؟؟ اما مي دونيد چقدر با اينها به قول بچه ها حال كردم ؟
هدف من از شكار و ماهي گيري پياده روي و تفريح سالم و رفع خستگي يك هفته كاري هست اينها رو نوشتم تا اول به خودم و بعد به دوستان خوبم در
ايرگانز كه برام ارزشي خاص دارند بگم ما حافظ طبيعت ناب ايرانيم، شكار براي تفريح و تفريح براي سلامتي از اهداف ماست
                                                                                                                                                                           ارادتمند همه ايرگانزها - رنجر155

برای نویسنده این مطلب AT44pa-Long تشکر کننده ها: 3
esmaeil1356 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), hunter1250 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am), 2316669 (دوشنبه شهريور ماه 24, 1392 12:02 am)
رتبه: 30%

نماد کاربر
AT44pa-Long
کاربرحرفه ای
کاربرحرفه ای

تاريخ عضويت: چهارشنبه مهر ماه 27, 1389 12:00 am
تشکر کرده: 421 بار
تشکر شده: 352 بار
امتياز: 50

بعدي

بازگشت به شکار خرگوش

چه کسي حاضر است ؟