رفع شک و تردید انتخاب تفنگ...

مديران انجمن: airguns, zekrali, garshasb

Re: رفع شک و تردید انتخاب تفنگ...

پستتوسط Aliiii94 » دوشنبه فروردين ماه 16, 1395 10:07 pm

سلام دوستان عزیز...بین تفنگ های هاتسان ، گلادیوس رگوله هست و لول خوبی داره و نسبت به بقیه فکر میکنم دقت بالاتری داره

برای نویسنده این مطلب Aliiii94 تشکر کننده ها: 3
m_m_e_a_r (چهارشنبه فروردين ماه 25, 1395 6:04 pm), alireza1100 (سه شنبه تير ماه 13, 1396 9:17 pm), garshasb (دوشنبه فروردين ماه 16, 1395 11:13 pm)
رتبه: 30%

Aliiii94
کاربرحرفه ای
کاربرحرفه ای

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 11, 1394 10:55 am
تشکر کرده: 340 بار
تشکر شده: 556 بار
امتياز: 5560

پستتوسط Aliiii94 » دوشنبه ارديبهشت ماه 27, 1395 8:25 pm

سلام و عرض ادب. مدتیه بین دو مدل ای تی 44 و کرال پانچر مکسی به شک افتادم. قیمت ای تی 1300 و کرال 1200 هست ، هر دو گارانتی یکساله دارن ، مکسی مخزن بزرگتر و شات بیشتر داره . از نظر دقت هم تقریبا در یک سطح هستن. با این وجود نمیتونم نتیجه گیری قطعی کنم . آقا محمد قبلا یه مقایسه بین این دو مدل انجام دادن اما به مقایسه جزئی تری نیاز دارم.

برای نویسنده این مطلب Aliiii94 تشکر کننده ها: 2
alireza1100 (سه شنبه تير ماه 13, 1396 9:17 pm), garshasb (دوشنبه ارديبهشت ماه 27, 1395 11:44 pm)
رتبه: 20%

Aliiii94
کاربرحرفه ای
کاربرحرفه ای

پستتوسط garshasb » دوشنبه ارديبهشت ماه 27, 1395 11:44 pm

Aliiii94 نوشته است:سلام و عرض ادب. مدتیه بین دو مدل ای تی 44 و کرال پانچر مکسی به شک افتادم. قیمت ای تی 1300 و کرال 1200 هست ، هر دو گارانتی یکساله دارن ، مکسی مخزن بزرگتر و شات بیشتر داره . از نظر دقت هم تقریبا در یک سطح هستن. با این وجود نمیتونم نتیجه گیری قطعی کنم . آقا محمد قبلا یه مقایسه بین این دو مدل انجام دادن اما به مقایسه جزئی تری نیاز دارم.

سلام
دادا گرفتی مارو خخخخخخخ  شما همه برتری های پانچر رو گفتی که همین سه مورده شات بیشتر زیباتر با مخزن بزرگتر و این یعنی شما انتخابتونو کردید . مبارک باشه
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
فقط مد نظر داشته باشید اپشنهایی مثل رگولاتور و داشتن مسابقات اختصاصی مختص هاتسانهاست.
عضويت  / ورود

ژرفای درک در وجود شاگرد است، نه در حرف استاد
VJ svaran داستان استاد کمان ساز
https://t.me/joinchat/AAAAAEBm3H26TekQ3LVqmQ

برای نویسنده این مطلب garshasb تشکر کننده ها: 2
Aliiii94 (سه شنبه ارديبهشت ماه 27, 1395 12:10 am), alireza1100 (سه شنبه ارديبهشت ماه 28, 1395 9:32 am)
رتبه: 20%

نماد کاربر
garshasb
مدیر فنی
مدیر فنی

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 13, 1394 1:21 pm
تشکر کرده: 1434 بار
تشکر شده: 1311 بار
امتياز: 13190

پستتوسط Aliiii94 » سه شنبه ارديبهشت ماه 27, 1395 12:30 am

سلام دادا محمد. اگه انتخاب کرده بودم که دوباره مزاحم شما نمیشدم😊
راستش هر بار که سری به گروه انجمن و گروه های دیگه میزنم این بحث مطرح میشه، ولی هیچکس دلیل مشخصی برای برتری این دو مدل نسبت به همدیگه ارائه نمیده. قصد داشتم تا حد امکان تکلیف روشن بشه..
راستی دادا زیبایی پانچر رو من نگفته بودماا😉

برای نویسنده این مطلب Aliiii94 تشکر کننده ها:
garshasb (چهارشنبه ارديبهشت ماه 28, 1395 12:20 am)
رتبه: 10%

Aliiii94
کاربرحرفه ای
کاربرحرفه ای

پستتوسط bigsmoke » يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1396 9:35 pm

عکس تفنگ ها ی  آپاچی رو کجا میزارید<span style="curror: pointer;" onmousedown="if(editor_type=='1'){WriteHTML('','editor');}else{WriteTEXT('
عضويت  / ورود
','editor');}">
عضويت  / ورود

برای نویسنده این مطلب bigsmoke تشکر کننده ها:
garshasb (چهارشنبه خرداد ماه 10, 1396 11:37 am)

bigsmoke
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1396 9:00 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 20

پستتوسط bigsmoke » پنج شنبه خرداد ماه 4, 1396 2:52 pm

چرا جواب نمی ده کسی.
جواب ...........

برای نویسنده این مطلب bigsmoke تشکر کننده ها:
garshasb (چهارشنبه خرداد ماه 10, 1396 11:37 am)

bigsmoke
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 31, 1396 9:00 pm
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 20

پستتوسط garshasb » چهارشنبه خرداد ماه 10, 1396 11:38 am

با سلام
همه عکسها و دیتیل تفنگها در قسمت فروشگاه سایت موجوده.
نماد کاربر
garshasb
مدیر فنی
مدیر فنی

پستتوسط Ahmed » پنج شنبه تير ماه 8, 1396 9:15 pm

sniper نوشته است:هر روز /هر ساعت و حتی هردقیقه بارها این سوال تکرار میشه .....و انگار هیچوقت مطالب و تاپیکهای مرتبط با همین مطلب هم کمک کننده نیست ...پس چه باید کرد ؟؟؟من روی تجربه نظراتم رو میدم و امیدوارم هرکسی قبل از خرید این رو بخونه که دیگه هی نگه چی بخرم /چی نخرم ......

ببینید من اگر خدای تفنگ بادی باشم نظر من اولویت خرید شما نیست ...اولویت ها رو میگم :

1) بودجه  2) سلیقه خودتون 3) نظرکارشناسی

همونطور که میبینید کمک گرفتن آخرین مرحله هست ...حالا فرض رو بر این میگیریم که شما اولویت های اولی و دومی رو قربانی سومی کردی و 100% تابع هستی ...

آقاجان چیزی بخر که همه تایید میکنند ! تمام ....هم فروشنده / هم سایتهای خارجی / هم من / هم دشمن من / هم یه شخص عادی ...

این بهترین راه یک خرید درست هست ....فکر میکنید من که مثلا میخوام تفنگ بخرم علم غیب دارم ؟؟ نه بابا ! منم میرم اسم تفنگ رو Search میکنم تو google میبینم کلا 2تا مطلب اونم به زبان چینی راجبش هست میبوسمش میزارمش کنار ! ولی اونیکی رو که 150 تا مطلب راجبش هست رو میرم سمتش ..

برخلاف نظر خیلی ها که میگن فروشنده ها الن بلن !! اصلا هم اینطوری نیست ..خیلی به ندرت فروشنده ای میاد بگه وایرخ بده !! لااقل من که ندیدم ..شاید در مطالب تخصصی غلط غلوط راهنمایی کنن ولی اساس رو کسی منکر نمیشه ....

با این راه حل بسیار عامیانه مثلا به نتیجه RWS DIANA 350 MAGNUM میرسید  ...چون همه جا زبانزده و همه هم ازش تعریف میکنند ! درسته ؟؟ پس شک نکنید یکی از بهترین انتخابهاست ...چه برای منی که 5 ساله بجای کار و زندگی عمرم رو در ترجمه مقالات تفنگ بادی گذروندم چه اونی که داره تو فردوسی نون میخوره ..چه دوستی که تازه تفنگ چینی گرفته ...همه باید/باید همین رو بخریم! شک نکنید...مگر در شرایط خاص...

دیانا 52 /54  مگنوم 350 و وایرخ ....عالی ترین ها هستند ..چرا دیانا 35 رو نگفتم چون مدل جدیدتر اون یعنی 350 هست ...اصلا وقتی انتخاب بی نظیری مثل 350 مگنوم دارید چرا باید اصلا گیج بشید ؟؟؟؟؟؟ مطمین باشید اگر به خواسته ای با این تفنگها نمیرسید 100% مشکل از شماست ...چون در حدیک بادی فنری ایدآل هستند .

من خودم PCP رنجر دارم . ولی به همه پیشنهاد نمیکنم چون 99% آدما با تفنگ بادی قصد تفریح و بازی و شکارتفریحی دارند و برای این مساله بهترین انتخاب تفنگ بادی فنری هست ..در مورد تفنگهای گامو هم من به شخصه چیز بدی از Shadow1000 ندیدم و رضایت کامل منو جلب کرد ..مدلهای دیگه به نظر من الکی گرون و پول رنگ و لعاب اضافی هستند ...و البته مدل 1250 که من از روز اول اگر پستهام رو ببینید از قطعات متحیرکننده اون شکایت داشتم و تا کنون هم ادامه داره ...

البته این خاصیت انسانه که با وجود اینکه مثلا میدونه و همه گفتم 350 از همه بهتره باز کرمش نزاره آروم بشینه و مثل من چند بار پول تفنگهای متفرقه بده ..اشکال نداره ولی آخرش مطمین باش میرسی به نظر همه ....باز هم تاکید میکنم نمره کلی چند نفر از نمره یا Review یک نفر خیلی خلیی خیلی باارزشتره ....

آقا اگر یه عده از دوستان لطف دارن و قبولم دارن فردا پست زدم و با کرنوگراف و گروپ نقطه در 100متر و فرمولهای فیزیک و ریاضی نوشتم REVIEW فلان اسلحه ..بخونید و اهمیت ندید !! ولی اگر 10 نفر آدم معمولی اومد گفت من راضیم!! به 100تا از این Review ها میرزه ! مثل همین مدل رنجر که جدید اومده ! ار هرکی میپرسی نسبت به قیمتش راضی هست .با وجود اینکه اسلحه و کارخونه اصلا معروفی نیست ولی تونسته تو تمام سایتهای خارجی هم خودی نشون بده .

1100 مدل ساچمه اونور هست ..ولی من هم مثل بقیه دوستان باراکودا میگیرم!! با اینکه مدلهای خیلی جذابتر و گرونتر هم هست اونور !! چرا ؟ فقط و فقط چون از دقتش راضی بودن تو سایتها و نظرات مثبت راجبش بود !تمام .حالا مثلا ساچمه rabbit magnum 28gr H&N با دوبرابر قیمت هم هست که عین سرگلوله هورنته ! ولی چون کسی تاییدش نکرده بود نخریدم!

فردای روزگار موقع فروش هم همینه داستان ...موقع خرید خاص بخری موقع فروش هم باید خاص بفروشی !!!

حالا میمونه کالیبر .................................4.5 یا 5.5

آقا یه چیزی برادرانه بهت بگم .....................................

من یکی از خوره ترین آدمهایی هستم که تو این عرصه هست ...من هنوز بعد از اینهمه اعتیاد در این رشته و سالها تیراندازی و 3 بار در روز شکار رفتن و برگشتن فرقی بین 4.5 و 5.5 ندیدم ...اینو صادقانه دارم بهت میگم ...هرکیم هرچی گفت یا چرت میگه! یا جایی خونده رادیو پخش شده برای شما! اگر ادعا کنم که هیچکسی اندازه من درباره کالیبر سلاح مطالعه نکرده بیراه نگفتم و شاید نزدیک هزاران صفحه مطلب راجبش خوندم ...ولی آخرش؟

هیچ کاری نیست که از یک منبع (PowerPlanet) تفنگ 4.5 بکنه ولی 5.5 نکنه و یا بلعکس ....دقت /قدرت / نفوذ / ...خطای انسانی بیشتر از تفاوت دقت این 2کالیبر هست ...فراموش کنید این توهماتی که مثلا میگن قطر زخم در 5.5 بیشتره خونریزی بیشتره و ال و بل ...

من خودم همه جا اینها رو گفتم ها ....ولی یکی به من بگه آیا میشه 2تا حیوون دقیقا 1اندازه / 1جنس/ 1 فاصله / 1 اصابت / 1 نقطه ...همه چی دقیقا مثل هم باشه حالا 5.5 خونریزی بیشتری ایجاد کنه ؟؟ نه همچین چیزی هرگز نمیشه ..پس شما اگر با 4.5 یک میلیمتر نزدیکتر به مرکز  killzone رو بزنی 10 برابر بهتر از 5.5 دورتر از مرکز نتیجه میگیری ..پس اصل دقته! تفنگ هم که ایشالله میخوای بگیری دستت ! پس من اگه اعصابتو شب قبل از تیراندازی خورد کنم 1000برابر مهمتر از 4.5 یا 5.5 بودن سلاحه تو دقت.. میگن 5.5 دقتش بهتر از 4.5 هست با چه شرایطی؟؟؟ با یه شرایط غیر طبییعی! بله اگر همه چیرو بدیم دست خدا که تکون نخوره و بهترین شلیک باشه 5.5 ترجکتوری بالستیکش بهتر از 4.5 هست ...ولی آیا همه چی دست خداست ؟؟ متاسفانه در فیزیک ما میایم یک سری المانها رو Value =Constant در نظر میگیریم ..یعنی مجحول رو ثابت فرض میکنیم که بتونیم معادلات رو مرحله مرحله حل کنیم ..قافل از اینکه هر مرحله رو مرحله دیگه تاثیر داره ...وقتی ما دقت خودمون در بهترین حالت 100 برابر خطای بالستیکی 4.5 و 5.5 هست دیگه تفاوت دقت 2کالیبر مطرح نمیشه ... حالا معادلات میگه تو فرض کن خطای تیرانداز صفره .حالا خطای ساچمه رو محاسبه کن! یک فرضه 100% چرت به نظر من! مثل همون فرضیه که فرض کن دقیقا 2تا ساچمه به 2تا حیوون یکسان یکجا بخورند 5.5 کانال زخمش قطورتره خونریزی شدیدتره ...دقت کنید!! درسته ها!! ولی فیزیک فقط شما رو داره گمراه میکنه چون این فرضیات وقوعشون محال هست چون اون مقادیری که Value=Zerro در نظر گرفته شدند اینقدر مهم هستند که رو تمام نتایج تاثیر فاحش میزارند .

امیدوارم از این واقعیت ها استفاده کنید ..من شما رو تو بیابون تصور میکنم که میخواید تیری بندازید ...رازها و نیازها رو میگم چون هرلحظشو خودم لمس کردم..یکروز یه تفنگ بادی سنگین رو تو آفتاب دنبال خودت تو بیابون بکشی میفهمی که خیلی چیزها مهمتر از اعداد و ارقام و حتی 10ها FPE اختلاف هست ...چه بسا اگه اسلحه جمع و جور و سبکی داشتی خیلی سریعتر میتونستی هدفت رو بزنی و حالا با تفنگ 2برابر قویتر نمیتونی حتی نگهش داری رو دستت ...این اتفاق برای من بین شادو1000 و دیانا 54 افتاد ...تو شیب کوه بودیم هرچی با شادو زدیم خورد...ولی جون نداشتیم 54 رو رو دست بزنیم هیچکدوم نخورد !!!این واقعیته که 180درجه فرق داره با حقیقت ...

خیلی وقتا پیچهایی که به شدت زنگ زدن و با بزرگترین آچارها باز نمیشند با یکمی روغن یا گرما باز میشند .پس راههای خیلی ساده تری برای مقوله های پیچیده ای مثل انتخاب یک تفنگ بادی هست ..و بهترین و ساده ترین راه نظر دیگران هست ...همین الان هم صدها نفر از وایرخ و دیانا تعریف کردند پس من هم به همراه شما اگر بخوام خریدی بکنم انتخابم همینهاست ..

با سلام . سوالی داشتم خدمت شما، آیا قدرت شادو 1000 کلا برای شکار و هدف زنی در فاصله های 50 تا 60 متری و به طور کلی کم نیست؟

برای نویسنده این مطلب Ahmed تشکر کننده ها:
garshasb (جمعه تير ماه 23, 1396 9:20 pm)

Ahmed
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 8, 1396 1:46 pm
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 30

پستتوسط garshasb » جمعه تير ماه 23, 1396 9:21 pm

در فواصل مورد نطر شما برای هدف زنی و تفریح میشه ازش استفاده کرد.
نماد کاربر
garshasb
مدیر فنی
مدیر فنی

پستتوسط raha2 » جمعه تير ماه 23, 1396 9:35 pm

با سلام خدمت هموطنان عزیز
من از سایت کوهسار نیشابور بصورت اینترنتی یک کرال مگا خریدم .بعد یکی دوهفته پیگیری مدارک مربوط به خرید من را فرستادن در کمال نا باوری دیدم که نه در فاکتور و نه در سند سلاح شماره سریال اسلحه فید نشده.وکسی هم جوابگو مکاتبات ما تا الان نبوده.حالا ما باید بریم دنبال شکایت ودرد سر.خلاصه منظورم از ایجاد این پست این بود که در نهایت هر برندی که انتخاب میکنید فقط از نمایندگیهای مجاز خرید کنید .
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود

برای نویسنده این مطلب raha2 تشکر کننده ها:
garshasb (جمعه تير ماه 29, 1396 12:08 am)

raha2
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: دوشنبه خرداد ماه 29, 1396 10:40 pm
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 30

قبلي

بازگشت به مشاوره

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان